Procesje Różańcowe 12. grudnia 2021r.

Polacy! Macie Boga w sercach?… Macie krew w żyłach?… Macie dosyć niewoli i cierpienia?… Podnieście się! Do powstania! Musi to być ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy. Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba napiąć wszystkie energie i najidealniejsze namiętności! Musimy urządzić ostatnie powstanie, powstanie przeciw sobie, przeciw naszym błędom, swym grzechom!”

Sługa Boży Kardynał August Hlond

Cel

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim. Będziemy również prosić o Światło Ducha Świętego dla biorących udział w Synodzie Biskupów, ze szczególnym uwzględnieniem polskich duszpasterzy. 

Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast. 

Inicjatorem procesji są Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, a obok inicjatywy Męskiego Różańca do przeprowadzenia procesji włączyło się wiele organizacji i wspólnot, między innymi: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Żołnierze Chrystusa, Straż Narodowa, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźnie św. Jan Pawła II,  Koła Żywego Różańca, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II, Centrum Życia i Rodziny. Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja procesji. 

Oficjalny plakat. Zobacz: materiały do pobrania na końcu.

Plan procesji w Warszawie 12. grudnia 2021r.

  1. Msza św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godzinie 12.30.
  2. Wyjście procesji spod figury ks. Ignacego Skorupki przy katedrze o g. 14.00. Początek odmawiania Różańca Świętego wraz z rozważaniami pokutnymi. 
  3. Przejście przez most Śląsko Dąbrowski i wejście na pl. Zamkowy.
  4. Następnie odmawiając kolejne części Różańca św. przejście ulicami Starego Miasta.
  5. Zakończenie Procesji Różańcowej nastąpi na pl. Zamkowym, gdzie zostanie odmówiona Litania Loretańska, ponowiony zostanie Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie Kapłana, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Zwracamy się do wspólnot, parafii, grup zawodowych, do wszystkich Katolików z prośbą o zjednoczeniu się po przez:

  1. Włączenie się do Procesji Różańcowej w dniu 12. grudnia 2021 r..
  2. Przeprowadzenie procesji we własnej miejscowości lub parafii.
  3. Zaproszenie wszystkich osób, które nie mogą wziąć udziału osobiście w procesji, do zjednoczeniu się 12. grudnia 2021 r. w swojej parafia przed Najświętszym Sakramentem lub przy kapliczce.
  4. Indywidualne odmówienie całego Różańca Świętego. 

Materiały do pobrania

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close